Kolor czerwony w modzie – Lady in Red

„Lady in red” – która z kobiet nie chciałaby nią być? Jednak na co dzień wielu paniom brakuje odwagi. W końcu bycie kobietą w czerwieni, kojarzącą się z seksapilem i pewnością siebie to nie lada wyzwanie. Kolor czerwony jest trudny do noszenia, ale moda daje rozwiązania, dzięki którym każda pani może się pokusić od czasu do czasu na tę barwę. Oto wskazówki jak nosić kolor czerwony.

Kolor czerwony – jak nosić go modnie i z przyjemnością?

Czerwony jest uważany za najbardziej kobiecy kolor. Wiele pań popełnia jednak błąd, kiedy decyduje się na założenie kilku elementów garderoby w tej barwie. To już na starcie może oznaczać porażkę. Dlaczego? Ponieważ zbyt duża ilość czerwonego nie wygląda gustownie, a wręcz w złym stylu.
By kolor czerwony nosił się z przyjemnością – warto także pamiętać o tym, że niezależnie od tego czy jest to bluzka czy sukienka, nie mogą one być zbyt wyzywające, krótkie i zbyt wiele odsłaniające. Czerwień sama w sobie jest na tyle odważna, że nie trzeba nic więcej do niej dodawać, a powiedzenie, że „mniej znaczy więcej” sprawdza się w tym przypadku w zupełności.

Czerwona sukienka – nie tylko dla odważnych i romantycznych…

To alternatywa dla tzw. małej czarnej. Czerwona sukienkę powinna mieć w swojej szafie każda kobieta. Nie nudzi się i zawsze jest na czasie. Sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Warto dopasować ją do swojej figury, a nawet zdecydować się na uniwersalny kształt, np. w formie litery „A”. W ten sposób unikniemy możliwości popełnienia modowej gafy, jeśli byłaby ona za krótka. Nieco luźniejszy fason pozostawia też wiele miejsca wyobraźni, która może pracować intensywnie, domyślając się, co znajduje się pod sukienką w intensywnym odcieniu czerwieni…

Odważne dodatki do czerwonego…

Zarówno do sukienek, jak i bluzek czy spodni. Odważne dodatki pozwalają ostudzić czerwień i nieco ją ochłodzić. To opcja dla pań, które boja się zbyt odważnych zestawień lub np. dopiero zaczynają swoją przygodę z zabawą kolorami.

Wierzchnie okrycia w odcieniach czerwieni- wersja dla bardziej odważnych

Kolor czerwony na płaszczach i kurtkach, a także np. sweterkach, to wybór dla kobiet odważnych. Takie płaszcze wpisują się w jesienną aurę, pasują do odważnych kolorów lata i nadają energii podczas wiosny, kiedy wszystko budzie się do życia – także nasza garderoba. Warto pomyśleć o tym, by mieć taką część garderoby u siebie, by, kiedy poczujemy, że mamy ochotę i odwagę zdecydowanie wyróżnić się z tłumu – założyć palto lub płaszcz w mocnym odcieniu czerwieni.

siemens