Czy buty sportowe mogą dodać kilka centymetrów wzrostu ekstra?

Cechą charakterystyczną praktycznie wszystkich butów typu sportowego są płaskie podeszwy gwarantujące wysoki komfort chodzenia po różnych typach nawierzchni. Jednak w sprzedaży znaleźć można również dość specyficzną wersję takich butów, czyli sneakersy damskie na koturnie. To buty z wyglądu przypominające tradycyjne modele sportowe, w których zamiast płaskiej podeszwy zastosowano wysokie koturny. Dzięki temu użytkowniczka takich butów zyskuje kilka centymetrów wzrostu ekstra.

Co wyróżnia tradycyjne buty sportowe?

Cechą charakterystyczną wszystkich butów typu sportowego są pełne cholewy, które zabezpieczają całą powierzchnię stopy, jednocześnie gwarantując jej dobre przytrzymanie. Dzięki temu takie buty nie zsuwają się podczas chodzenia lub realizowania się w innych formach aktywności, tym samym zapewniając wysoki komfort codziennego użytkowania. Nie inaczej jest w przypadku damskich sneakersów na koturnach. To buty z pełnymi cholewami, dobrze trzymające się stóp, dostępne zarówno w wersjach sznurowanych, jak i z zapięciem na rzep czy wsuwane. Elementem wyróżniającym buty sportowe są również płaskie podeszwy często uzupełnione protektorem zapewniającym dobrą przyczepność na różnych nawierzchniach. Sneakersy damskie na koturnie również mają płaskie podeszwy. W tym konkretnym przypadku są to jednak podeszwy wyraźnie podwyższone na całej swojej długości i zwykle pozbawione mocno zarysowanego protektora, przeznaczone do chodzenia po równych nawierzchniach.

Kiedy warto sięgnąć po sportowe buty na koturnie?

To doskonały wybór dla wszystkich kobiet, którym zależy na zachowaniu wysokiego komfortu chodzenia przy jednoczesnej możliwości dodania sobie kilku centymetrów wzrostu ekstra. Oferowane przez sklepy sneakersy damskie na koturnie znakomicie spełniają się w tej roli. To buty wygodne, co jest charakterystyczne dla wszystkich butów typu sportowego, a przy tym dobrze komponujące się z wieloma codziennymi, zwłaszcza miejskimi stylizacjami. Zastosowanie w sneakersach damskich koturn sprawia, że tego typu buty pozwalają w optyczny sposób zwiększyć wzrost korzystającej z nich dziewczyny. Jest to zatem obuwie idealne dla kobiet, które chcą wyglądać na wyższe, niż są w rzeczywistości.

Jeśli szukasz wygodnego, atrakcyjnie prezentującego się obuwia codziennego, które dobrze komponuje się z modnymi, miejskimi stylizacjami, zakup sneakersów na koturnie damskich będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. To buty, dzięki którym zyskasz kilka dodatkowych centymetrów wzrostu, jednocześnie zachowując wysoki komfort użytkowania typowy dla tradycyjnego obuwia sportowego z płaską podeszwą.

siemens