Służbowa garderoba damska na lato – jakie wybrać koszule i spodnie?

Mimo że w ostatnim czasie coraz więcej firm rezygnuje z odgórnie ustalonego, formalnego dress code’u, to jednak wciąż możemy się spotkać z zakładami pracy, w których od pracowników wymagany jest odpowiedni strój. Zdarza się, że skompletowanie właściwej garderoby do pracy bywa dość problematyczne, szczególnie jeśli mówimy o okresie letnim, kiedy temperatury za oknem mogą być dość uciążliwe. Jakie zatem wybrać damskie spodnie czy koszule, by czuć się komfortowo nawet w upały, a jednocześnie prezentować się elegancko?

Koszule i spodnie wyłącznie z przewiewnych materiałów

Zwracanie uwagi na materiał, z jakiego jest wykonana nasza odzież, ma bardzo duże znaczenie. W ten sposób nie tylko możemy upewnić się co do wysokiej trwałości poszczególnych ubrań, ale także określić, czy dane koszule, bluzki czy spodnie będą dla nas wygodne w okresie letnich miesięcy.

Przykładowo materiałem, który zdecydowanie nie jest wskazany na czas upałów, jest poliester. To sztuczna tkanina, która ma co prawda swoje zalety – zazwyczaj jest miła w dotyku i jednocześnie sprawia, że ubranie jest trwalsze – ale posiada także istotną wadę: nie jest oddychająca. Brak właściwej cyrkulacji powietrza powoduje zatem, że w ubraniach z poliestru więcej się pocimy i bardzo łatwo jest o przegrzanie.

Zamiast tego dobrze jest postawić na koszule i spodnie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Dobrze przepuszczają powietrze i są przyjemne dla skóry, wobec czego będziemy czuć się w nich komfortowo nawet podczas upału. Inną propozycją jest również wiskoza, która jest co prawda tkaniną syntetyczną, ale produkowaną z naturalnych włókien celulozowych.

Jak stworzyć idealną służbową stylizację na lato?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby na pierwszym miejscu stawiać własną wygodę. Nie jest niczym dziwnym, że w pracy chcemy prezentować się schludnie, stosownie do swojego stanowiska, a już zwłaszcza wtedy, gdy danego dnia mamy spotkanie z ważnym klientem. Niemniej nawet najpiękniejsze ubranie nie zda egzaminu, jeżeli nie będziemy czuć się w nim swobodnie.

Dlatego też latem warto jest postawić na nieco luźniejsze fasony – nic nie stoi też na przeszkodzie, by koszule nie były zapinane pod samą szyję. Spodnie natomiast mogą posiadać długość przed kostką lub posiadać modne rozcięcie u dołu nogawki, co nie odbierze stylizacji formalności, a nam da większą swobodę.

Zwróćmy również uwagę na kolory. Jeżeli nie spędzimy dnia w klimatyzowanym w biurze, a na spotkaniach na mieście, lepiej jest zrezygnować np. z błękitnych koszul, szczególnie gdy mamy problemy z nadmierną potliwością. W końcu nikt nie chce raczej wystąpić przed kontrahentem z mokrymi plamami pod pachami.

Dodatki do służbowego stroju

Komponując letnią garderobę do pracy, nie zapominajmy o tym, jak wielką siłę mają dodatki. Nawet jeśli wybrane przez nas koszule i spodnie posiadają proste kroje i są pozbawione ozdób, nasze stylizacje mogą nabrać nowego charakteru poprzez dodanie subtelnej biżuterii, zegarka na nadgarstku czy też finezyjnej torebki w odważniejszym kolorze.

siemens