Perfumy Guerlain – kwintesencja paryskiego szyku

Marka Guerlain powstała w Paryżu w 1828 roku. Jej założyciel Pierre François Pascal Guerlain od początku istnienia firmy koncentrował się na tworzeniu luksusowych zapachów przy wykorzystaniu wysokiej jakości składników. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta perfumy Guerlain zdobyły popularność na królewskim dworze i wśród arystokracji, a także podbiły serca wielu gwiazd. Do niekwestionowanych miłośniczek perfum Guerlain można zaliczyć takie sławy, jak Audrey Hepburn, Brigitte Bardot czy Marilyn Monroe, a obecnie z dumą noszą je Angelina Jolie czy Rihanna. Marka Guerlain przez lata osiągnęła status legendy i stanowi idealny przykład francuskiej elegancji.

Guerlain Aqua Allegoria – kolekcja perfum inspirowana naturą

Troska o przyrodę i środowisko naturalne stanowi dużą wartość dla firmy Guerlain. Już w XIX wieku założyciel marki zwracał uwagę na ochronę bioróżnorodności i ratowanie zagrożonych wyginięciem pszczół. Odzwierciedlenie tego podejścia można zauważyć na opakowaniach perfum z serii Aqua Allegoria, których motywem jest plaster miodu. Guerlain Aqua Allegoria zadebiutowały w 1999 roku zapachem Herba Fresca, o nutach aromatyczno-zielonych. Od tego czasu zaprezentowano kilkadziesiąt kompozycji z tej serii skupionej wokół afirmacji piękna natury. Perfumy Guerlain Aqua Allegoria są w stanie przenieść za pomocą zapachu do egzotycznych ogrodów, sadów pomarańczowych lub na kwiecistą łąkę. Ze względu na zróżnicowaną ofertę zapachową i charakterystyczny flakon, są one często wybierane na prezent.

Perfumy Guerlain dla kobiet i mężczyzn

Przez niemal 200 lat istnienia marki wprowadziła ona na rynek setki kompozycji zapachowych, które zdobyły uznanie kobiet i mężczyzn na całym świecie. W ofercie Guerlain znaleźć można zapachy w wersjach damskich, męskich i unisex. Wyróżniają się one na tle konkurencji unikalnymi nutami zapachowymi i eleganckimi, a jednocześnie niebanalnymi flakonami. Kobiety sięgają najczęściej po warianty kwiatowe, owocowe i orientalne, do których zaliczają się takie damskie perfumy, jak:

  • Guerlain Mon Guerlain

  • Guerlain Aqua Allegoria

  • Guerlain Samsara

  • Guerlain Shalimar

  • Guerlain Mitsouko

Wśród męskich propozycji perfum Guerlain (których szeroki wybór oferuje np. sklep internetowy perfumy.pl) dużym zainteresowaniem cieszą się zapachy z przewagą nut drzewnych, orientalnych i skórzanych:

  • Guerlain L’Homme Idéal

  • Guerlain LInstant De Guerlain Pour Homme

  • Guerlain Habit Rouge

  • Guerlain Homme

Z uwagi na użycie wartościowych i naturalnych, składników zapachowych i stawianie na pierwszym miejscu jakości swoich receptur, perfumy Guerlain niezaprzeczalnie są warte swojej ceny.

Materiał zewnętrzny

siemens