Styl według Macieja Zienia

Maciej Zień to 40-letni polski projektant mody i wnętrz. Z roku na rok wzrasta popularność tego oryginalnego artysty. 

Kariera

Zień zyskał sławę w 2001 roku, kiedy to odbył się jego debiutancki pokaz kolekcji. Po tym przedsięwzięciu szybko zyskał uznanie i rozgłos, a jego kolekcje są znane w całej Europie. Bardzo młodo zyskał sławę, by później doświadczyć wzlotów i upadków. Został nazwany polskim odkryciem w świecie mody, Kreatorem, a później Skarabeuszem. Artysta powraca w wieku 40 lat w wielkim stylu – stworzył wystawę, która otwiera przed nim nowe możliwości.

Wystawa kolekcji „Mojo”

Najnowszą kolekcją Zienia jest „Mojo” – inspirowana rezydencją i epoką stanisławowską, a także ówczesnymi wydarzeniami. W Pałacu artysta stworzył motywy flory i fauny – królowały muśliny, organzy, hafty ręczne, jedwabne żakardy, ciekawe dodatki i kroje. Całość zaaranżowano w pomieszczeniach Pałacu na Wyspie. Autorką kolaży, zdobiących suknie projektanta, jest Rita Zimmermann – artystka pracująca dawniej z domem mody Gucci. Ta piękna kolekcja próbuje odpowiedzieć na pytanie; „kim może być współczesna mieszkanka takiego Pałacu?”. To barwna opowieść łącząca doświadczenie artysty z własnym pomysłem i oryginalnym stylem.

Nowoczesność w pięknym stylu

Zień przedstawił swoją kolekcję 24 kwietnia 2019 roku w Pałacu w Łazienkach Królewskich. Była to letnia rezydencja Stanisława A. Poniatowskiego, stąd nawiązanie do historii i architektury budowli. Twarzą kampanii na ten sezon jest modelka Charlotte Tomaszewska. 
„Mojo” jest romantyczną kolekcją podkreślającą rytm dnia kobiet; leniwy poranek, pracowite popołudnie i wieczorne wyjścia. 
„Mojo” oznacza urok, talent i dar, ale także talizman. Symbolizuje niewinność i tajemnicę, wplecioną w żakardowe suknie i piękne stroje.

Kolorystyka

Kolorystyka wystawy jest dosyć powściągliwa – opiera się na bieli i czerni, z dodatkami czerwieni, żółci, cyjanu i wzorami floralnymi. Stroje cechują się najwyższą jakością, precyzją i doskonałym stylem.
W kolekcji wyróżniają się suknie wieczorowe, z motywami liści, także kreacje gorsetowe i ze zdobieniami. Co ciekawe, znajdziemy tu także jedwabne pidżamy i oryginalne szlafroki z piór. Akcesoria są dopełnieniem całości; spinki perłowe, kolczyki w kształcie pawiego pióra, czółenka i kozaki ze skóry…

Kolekcję „Mojo” można oglądać od 7 maja do 7 czerwca 2019 roku. Maciej Zień powrócił w wielkim stylu, dlatego jego fasony mają szanse stać się hitem. Ma świeży, otwarty umysł i odważnie łączy wiele kolorów i wzorów.

siemens