Wielki powrót butów na koturnie, na który czekało wiele kobiet!

Szpilki, choć pięknie prezentują się na nogach, nie są najwygodniejszym obuwiem. Z drugiej strony możemy postawić na baleriny, które są komfortowe, jednak nie pasują do każdej stylizacji. Alternatywnym rozwiązaniem są buty na koturnie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również w znacznej mierze poprawiają komfort chodzenia. Jak się okazuje, w tym sezonie buty na koturnie powróciły do łask, dlatego tym bardziej warto w nie zainwestować.

Wielki powrót butów na koturnie w różnej odsłonie

Buty na koturnie były bardzo modne kilka lat temu, jednak później przez dłuższy okres nie oglądaliśmy ich na wybiegach. Projektanci stawiali głównie na szpilki, ewentualnie także buty sportowe, tymczasem koturny odeszły nieco w niepamięć. Dziś wracają, i to w zupełnie nowej odsłonie! Jak się okazuje, buty na koturnie to nie tylko klasyczne półbuty, ale również sneakersy, sandały czy klapki. Możemy więc dobierać je do przeróżnych stylizacji, w zależności od tego, czy wybieramy się do pracy, na spacer, czy też na imprezę.

Dlaczego tak kochamy buty na koturnie?

Miłośniczki butów na koturnie podkreślają, że dzięki tego typu obuwiu mogą poczuć się nie tylko pięknie, ale i odzyskać komfort poruszania się na obcasach. Wszystko dlatego, że dzięki butom na koturnie można w łatwy sposób rozłożyć ciężar ciała. Co więcej, profilują oraz optycznie modelują sylwetkę, działając niczym wysokiej klasy szpilki. Pasują one zarówno do eleganckich, jak i sportowych stylizacji. Wiele kobiet nosi je na co dzień, choć obecnie coraz częściej buty na koturnie można zobaczyć także na większych imprezach, na przykład na weselach. Kobiety, które ze względów zdrowotnych muszą zrezygnować ze szpilek, mogą śmiało postawić na modne i praktyczne koturny. Ich wysokość można dobrać do własnych potrzeb oraz możliwości. Optymalna koturna ma wysokość około 5-8 cm, choć w sklepach znajdziemy także wyższe i niższe modele.

Buty na koturnie dla każdej kobiety

Buty na koturnie może nosić każda kobieta, bez względu na wiek czy upodobania modowe. Bardzo często wybierają je dla siebie nastolatki, które dopiero uczą się chodzić na szpilkach. Dużą popularność zdobyły wśród młodych mam, które chcą wyglądać kobieco, a jednocześnie nadążyć za swoimi pociechami. Buty na koturnie będą idealnym wyborem dla kobiet, które nie powinny chodzić w płaskim obuwiu, na przykład ze względu na schorzenia kręgosłupa. Oczywiście, w takim przypadku zaleca się wybór niższej koturny. Tymczasem w przypadku braku przeciwwskazań, można postawić na wyższe koturny.

siemens