Blask neonu znowu na podium – neonowe kolory 2019

Moda co chwila przynosi nam pewne zaskoczenia. Niemniej jednak w ostatnich latach generalnie skupiona była na inspiracji motywami retro. Obecnie natomiast, w 2019 roku, zaskoczyła nas znienacka swoim modernistycznym charakterem i przede wszystkim – wielkim blaskiem neonów.

Blask neonów – czyli co w modzie słychać

O jakich neonach dokładniej jest tu mowa? Otóż generalnie na pokazach pojawiły się w pełnej krasie kolory neonowe takie jak : mocny pomarańcz, cytryna, ostra zieleń, neonowy róż. Co jest bardzo ciekawe – występują one niejako w dwóch postaciach.

Przede wszystkim zatem mamy do czynienia z neonowymi dodatkami w postaci chustek, szali, czy torebek albo butów. Co jednak szczególnie istotne – to nie jest tak, że neonowe barwy wkraczają krok po kroku, w połączeniu z innymi kolorami. Wręcz przeciwnie, nadchodzą zdecydowanym, sprężystym krokiem, od razu dominując i zajmując całą powierzchnię danego dodatku. W efekcie mamy całe torebki utrzymane w mocnej pomarańczy czy też wyraziście amarantowe chusty.

Co więcej jednak neonowe barwy na tym nie poprzestają i dumnie zajmują nawet codzienne aranżacje. Jak dawniej ubiór został zdominowany tak przez pudrowy róż, tak obecnie dominują neony. Co ważne – między sobą też nie są one raczej łączone. Na pokazach jednak pojawiają się całe sukienki czy komplety utrzymane w jednolitej acz bardzo wyrazistej neonowej barwie.

Dla kogo blask neonów?

Pojawia się zatem w tym momencie pewne ważne pytanie – czy dla każdej osoby takie kolory neonowe będą dobre? Patrząc na zagadnienie bardziej techniczne – generalnie tak. Do większości typów urody da się dopasować wyrazisty neon,choć oczywiście nie jest to regułą i niektóre osoby powinny raczej skupić się na dodatkach niż na pełnej neonowej kreacji. Trzeba jednakże jeszcze spojrzeć na aspekt niejako psychologiczny. Neonowa barwa podkreśla takie cechy osobowości jak chęć bycia na pierwszym planie, przebojowość, energię do życia.

Jak nosić neony?

Wróćmy jednak do kwestii tego, jak nosić takie kolory neonowe. Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to bardzo mocny akcent stylizacji i musi pasować do naszej cery, barwy włosów. Z drugiej jednak strony dzisiaj modne są kontrasty. Warto zatem także zastanowić się nad objęciem takiego kierunku.

Z neonowymi barwami najbardziej muszą uważać posiadaczki czy panowie posiadający jasną cerę, jasną oprawę oczu, delikatne rysy twarzy, drobną i nieco krępą budowę ciała oraz oczywiście osoby posiadające przeróżne zaczerwienienia na skórze, rozszerzone naczynka. Osoby o delikatnej urodzie mogą zaginąć w mocnych neonach – dla nich polecane są raczej neonowe dodatki albo też jasne, neonowe barwy, takie jak seledyn czy błękit.

Zupełnie inaczej będą miały jednak osoby, mogące poszczycić się wyrazistą urodą, doskonałą cerą – tu neonowe barwy podkreślą jej atuty.

Na koniec warto jeszcze dodać, że z neonowe dodatki mogą okazać się także bardzo ciekawą opcją dla nieco bardziej puszystych pań, które dzięki temu mogą skierować wzrok jedynie na swoje atuty.

siemens