Kolorowe stylizacje – jak łączyć kolory?

Jak łączyć kolory w stylizacjach? Na co szczególnie warto zwracać uwagę? Czy kolorowy szał jest na topie?

Łączenie kolorów

Łączenie kolorów w modzie to niełatwa umiejętność. Złe dobranie kolorystyczne wpływa na nasz wygląd i prowadzi do wpadek. Trzeba zatem pamiętać o kilku zasadach. 
Czasami kobiety boją się odważnych połączeń, co sprawia, że stylizacje są nudne. O jednym warto pamiętać – barwne stylizacje mogą nas odmłodzić, dodać pewności siebie i seksapilu. Nie bójmy się zatem ciekawych połączeń kolorystycznych.

Bez przesady

Zasada stylistyczna odnośnie łączenia barw jest prosta – nie wykraczajmy poza trzy kolory, aby nie przesadzić. Dobierzmy odcienie z podobnym nasyceniem, zrezygnujmy z nadmiaru biżuterii – chyba, że chodzi o neutralne barwy.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Głównie na typ urody. Osoby puszyste powinny unikać wyrazistych barw, które optycznie powiększają sylwetkę. Brunetki dobrze się prezentują w ostrych kolorach, natomiast blondynki powinny unikać mocnych barw – warto postawić na jasne odcienie. Po pewnym czasie z pewnością każdy z nas będzie potrafił dobrać najlepsze stylizacje do cery i odcienia tęczówek.

Najprostsze metody są najlepsze

Łączenie barw komplementarnych to jedna z najłatwiejszych metod łączenia kolorów w modzie. Barwy komplementarne to na przykład róż z zielenią, żółty z granatowym, niebieski z pomarańczowym.
Co innego, jeśli mówimy o barwach analogicznych – tutaj zestawiamy barwy z tej samej rodziny kolorystycznej, czyli odcienie zimne z zimnymi i ciepłe z ciepłymi. Całości stylizacji w podobnych odcieniach może dopełnić subtelna biżuteria, który doda romantyzmu i elegancji. 
Kolory monochromatyczne sprawdzą się na specjalne okazje – na wesele, kolację z mężem, rozmowę w sprawie pracy. Ubranie w tych samych kolorach, ale o różnych odcieniach pozwoli stworzyć ciekawą i spójną stylistykę. 

O czym warto pamiętać?

Możemy wyróżnić 3 zasady dotyczące łączenia odzieży;

  • ​​​​​​​wzory – wzory należy zestawiać ze sobą umiejętnie, aby się nie gryzły. Wzorzyste tkaniny to ciekawy dodatek do całości stylizacji – zapewni elegancję i szyk. Jeśli wybierzemy spodnie z wzorami, góra powinna być jednolita i na odwrót – wzorzysta góra i jednolity dół. Jeśli dobrze znamy się na modzie, możemy spróbować eksperymentowania, łączyć np. kwieciste spódnice z bluzką w paski.
  • temperatura – dobierając stylizację, trzeba odnosić się do tonacji dopasowanej do naszego typu urody i cery. Niekorzystnie wypadną w jednej stylizacji ubrania o ciepłej i zimnej tonacji.
  • odcień – ciekawym rozwiązaniem jest łączenie odzieży w obrębie jednego koloru. To pozwoli zachować unikalny styl, jednak zadbajmy także o dodatki typu biżuteria, buty, czy torebka w pasującym kolorze.

Garderoba każdej kobiety jest owiana tajemnicą, a umiejętność łączenia kolorów i wzorów nie jest łatwym zadaniem. Pamiętajmy, że dobre zestawienie pozwoli na odmłodzenie i podkreślenie swoich wdzięków. Warto zatem na bieżąco śledzić trendy i podglądać modę, aby dopasować ją do własnych oczekiwań i potrzeb.

siemens