Jak nakładać podkład?

Podstawowym elementem makijażu jest zdecydowanie podkład. Do na niego nakładamy inne kosmetyki, jest on również odpowiedzialny za idealny wygląd naszej cery. Jednak nie zawsze nam służy, jeśli nie umiemy się z nim obchodzić. Oto nasze porady, jak nakładać podkład, aby wyglądał dobrze.

Metody nakładania podkładu

Podstawową metodą jest użycie naszych własnych rąk. Rozprowadzamy kosmetyk palcami po twarzy, jednak jest to sposób, który z pewnością nas ubrudzi. Dlatego stosuje się różnego rodzaju aplikatory. Najpopularniejszymi są pędzle i gąbeczki. Pędzie do podkładu są ścięte i okrągłe, wtedy kosmetyk nakładamy wklepując go w cerę. Są również pędzle płaskie, które rozprowadzają i rozcierają podkłady. Gąbeczki zwykle namacza się w wodzie i wklepuje podkład w cerę. Daje to bardzo naturalny efekt, bez efektu maski. Można wybrać również silikonowe gąbeczki, jednak w stosunku do nich zdania są bardzo podzielone.

jak nakładać podkład - pędzel

Rodzaje podkładów

Oprócz wiedzy, jak nakładać podkład, należy wiedzieć wszystko o jego rodzajach. Trzeba dobrać odpowiedni kolor, typ dostosowany do naszego typu skóry oraz konsystencje. Kolor dobieramy do koloru naszej szyi, aby nasza twarz się nie odcinała. Ton podkładu musi idealnie pasować, może być ciut jaśniejszy od naszej karnacji, gdyż zwykle po paru godzinach noszenia ciemnieje. Jeśli chodzi o typ, są różne, dostosowane do skóry suchej, wrażliwej, przetłuszczającej się, alergicznej itp. Każdy z nich będzie odpowiednio działał na twarzy. Konsystencja może być mniej lub bardziej lejąca, w zależności od naszych preferencji i metody aplikacji.

Jak nakładać podkład?

Przede wszystkim zacznij od oczyszczenia skóry. Zapewni to odpowiednią trwałość makijażu. Pod podkład można zastosować bazę. Również utrwali ona kosmetyki, jak i również może zmatowić, rozświetlić lub nawilżyć cerę. Sam podkład należy nakładać preferowaną przez nas metodą. Ważne, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości i odpowiednio go rozprowadzić. Warto nałożyć dwie cienkie warstwy, niż jedną grubą. Uważaj na wszelkie załamania oraz linię włosów – to miejsca, w których albo możemy nie doprowadzić podkładu, albo może on nieestetycznie się zrolować. Oprócz twarzy, podkład przeciągnij delikatnie poniżej, aby dodać naturalności. Utrwalenie zapewni puder lub fixer w sprayu.

Nakładanie podkładu to naprawdę nietrudne zadanie jeśli wiemy, jak to zrobić! Nasze porady zapewnią ci idealny makijaż, który będzie się dobrze nosił cały dzień. Sprawdź sama!

siemens