Drogeria kosmetyczna – jaką wybrać?

Drogeria kosmetyczna to duży sklep samoobsługowy, w którym kupimy kosmetyki, chemię, ozdoby do włosów, artykuły higieniczne oraz leki.

Duże drogerie kosmetyczne

Obecnie w Polsce najwięcej jest dużych drogerii sieciowych. To właśnie tam najchętniej chodzimy robić zakupy, bo mamy duży wybór i ciekawe promocje. Drogerie są z reguły długo otwarte a w części z nich można zrobić zakupy także w niedziele. W drogeriach produkty zwykle poukładane są w działach tematycznych. Znajdziemy, więc tam szampony i produkty do stylizacji włosów, farby do włosów, kremy, balsamy i żele do mycia. Na osobnym regale są pasty i szczoteczki do zębów, gdzie indziej ręczniki papierowe i papier toaletowy. Osobny dział stanowią kosmetyki do makijażu takie jak: podkład, baza, tusz do rzęs, puder, konturówka, cienie i lakiery do paznokci. W oddzielnych witrynach stoją wody toaletowe i perfumy.

Działy w drogerii

Dużym zainteresowaniem cieszy się zwykle dział z kolczykami, naszyjnikami i ozdobami do włosów. Część drogerii ustanawia także dział adresowany do małych dzieci gdzie są pieluchy, chusteczki i kaszki. Ponadto w drogerii znajdziemy produkty do pielęgnacji rąk i stóp, kosmetyki do depilacji, opalania, artykuły higieniczne, ręczniki, kubki, skarpetki. Coraz częściej pojawia się dział, na którym są leki bez recepty i zdrowa żywność. Choć są to sklepy samoobsługowe to zawsze możemy liczyć na doradztwo ze strony personelu. Dla stałych klientów przewidziano karty lojalnościowe i zniżki w ramach aplikacji mobilnej.

Zobacz więcej na perfumiq.pl

siemens