Etno Style – ciekawy styl w modzie

Moda etno jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Czym się wyróżnia?

Etno styl

Etno styl cechuje się ciekawymi połączeniami kolorystycznymi, barwnymi wzorami odzieży i odwołaniem się do tradycji wielu kultur. Jakie zdobienia i wzory posiada taka odzież? Głównie wzory afrykańskie, acteckie, zdobienia geometryczne, czy barwienie metodą batik. Miłośnicy tego stylu chętnie sięgają po gustowne kimona z wieloma wzorami.

Etnostyle

Ubrania w stylu etnicznym są oryginalne i niezwykle gustowne – pozwalają stworzyć własny, niebanalny styl. To klasyka w każdym tego słowa znaczeniu. Trendy etno kształtują odę na całym świecie, odróżniając się barwami i wzorami. Fasony ubrań są przede wszystkim zwiewne i lekkie, dlatego dobrze jest sięgać po nie latem. Pochodzenie tego stylu wywodzi się bowiem z egzotycznych krajów, które mają swoją kulturę i inspirują modę. 
Warto poznać ubrania peruwiańskie, które przyciągają wzornictwem i stanowią symbol kulturowy tego obszaru Ameryki Południowej. Wśród odzieży tego typu znajdziemy narzuty, poncza, spódnice, chusty i kapelusze w pięknych wzorach i fasonach. Cechą ubrań w Peru jest to, że są tworzone najczęściej z wełny. Podczas zimnych dni sprawdzą się czapki zakrywające uszy i posiadające sznurek. To bardzo ciekawe dopełnienie każdej stylizacji, a także podkreślenie unikatowego stylu. 

Dostępność i inspiracje

Ciuchy w stylu etno znajdziemy w wielu sklepach odzieżowych, także internetowych. Są łatwo dostępne, co jest sporym atutem. 
Inspiracją dla projektantów odzieży etno stał się żywy folklor, pełen wzorów i kolorów. Ogólnie rzecz ujmując, ten styl łączy modę z całego świata i różnorodnych kultur. W tym przypadku można łączyć praktycznie wszystko – motywy zwierzęce z geometrią, kwiaty z wzorami. Eksperymentowanie z kolorami dobierzmy tak, aby się kontrastowały. Kolorystyka jest bardzo szeroka; beże, czerwienie, róże, srebra, złota, zielenie… 

Po czym najłatwiej poznać styl etno?

Znakiem rozpoznawczym tego stylu są długie spódnice i szerokie spodnie (alladynki) oraz duża ilość biżuterii. Dodatki powinny być wyraziste i z akcentem – szerokie bransoletki, duże naszyjniki i pierścionki. Najczęściej latem na ulicach króluje taka moda, chociaż można ją dostosować także do innych pór roku. Wystarczy trochę kreatywności i odwagi.

Moda w stylu etno zyskuje coraz więcej zwolenników. Zwiewność i lekkość to podstawowe cechy, ale także bogate wzory i zdobienia. Znajdziemy tutaj ciekawe połączenia barw i różne wzornictwo, które można dowolnie łączyć.

siemens