Tatuaż, czy to bardzo boli?

Tatuaże są czymś co od wieków ciekawi i inspiruje niezliczone rzesze ludzi. Jednak niezależnie od czasów wszyscy rozpoczynający przygodę z tatuażem zadają sobie jedno pytanie „czy to bardzo boli?”. Ilu ludzi tyle odpowiedzi. Jedni twierdzą że ból jest nie do wytrzymania i rezygnują po pierwszym małym symbolu, inni zaś dziarają sobie całe ciało mówiąc że sprawia im to przyjemność.

Co jest powodem bólu?

Powodów jest wiele, począwszy od osobistej odporności na ból, miejsca w którym chcemy wykonać tatuaż oraz jego rozmiar, kończąc na technice i doświadczeniu tatuatora. Te pięć prostych rad pozwoli Ci zaoszczędzić odrobinę bólu i strachu, przed wykonaniem pierwszego tatuażu.

Zawsze trochę boli

Robienie tatuażu polega na wstrzyknięciu pod skórę tuszu, robi się to za pomocą igieł różnych grubości więc musi to boleć. Oczywiście ból możesz ograniczyć poprzez wybranie miejsca słabo unerwionego (jeśli chcesz zrobić tatuaż na żebrach, nadgarstkach czy kostkach licz się z bólem).

Rozmiar ma znaczenie

Im dłużej wykonywany jest tatuaż, tym bardziej będzie bolało. A im jest większy, tym dłużej trwa jego wykonanie. Na pierwszą dziarę nie planuj mega skomplikowanego, ani mega ogromnego projektu. Łatwo zniechęcić się po nieudanym pierwszym razie.

Nie bądź sknerą

Doświadczenie oraz dobre tusze sporo kosztują, ale są niezbędne jeśli chcesz, żeby Twoja ozdoba wyglądała atrakcyjnie. Idąc zrobić tatuaż do kolegi, który kiedyś podobno zrobił już jakiś tatuaż możesz być pewny, że ból będzie o wiele większy niż w profesjonalnym studio. Ryzykujesz również zakażenie WZW czy innym paskudztwem od nie do końca sterylnej igły.

Zastanów się dwa razy

Wybierz odpowiedni wzór. Zastanów się czy aby na pewno chcesz do końca życia chodzić z wytatuowaną na ramieniu swoją byłą dziewczyną. Tak, zawsze można przerobić tatuaż, zakryć albo usunąć laserowo. Jednak to kosztuje. Poza tym laserowe usuwanie tatuażu jest o wiele bardziej bolesne niż zrobienie go.

Nie idź za modą

Nie wybieraj wzoru na podstawie jego popularności. Spróbuj znaleźć wzór który pozwoli Ci wyrazić siebie. Nie chcesz przecież za kilka lat, być jednym z tysięcy ludzi ze znakiem nieskończoności na nadgarstku. Bądź kreatywny.

Tatuaże powinny nas zdobić, a nie szpecić. Ten prosty przepis pozwoli Ci uniknąć rozczarowania z pierwszej wizyty w studiu tatuażu. Jeśli jesteś odpowiednio zdeterminowany, to nawet ból który zawsze towarzyszy tatuowaniu, nie będzie dla Ciebie przeszkodą. A stanie się on prawdziwą pasją i prywatnym uzależnieniem.

siemens