Styl rockowy w modzie

Styl rockowy w modzie odgrywa istotną rolę. Warto zatem przyjrzeć się zasadom, które kształtują ten styl i poznać jego cechy charakterystyczne.

Styl rockowy

Styl rockowy już od wielu lat jest ceniony na całym świecie. Odnosi się do muzyki rockowej, a jego cechami charakterystycznymi są; ćwieki, czerń, skóra, niebanalne nadruki i eksperymenty z odzieżą. Kolor czarny od lat jest popularny i często wybierany w stylizacjach, natomiast w stylu rockowym to w zasadzie podstawa. 

Nie tylko dla mężczyzn

Warto zauważyć, że rockowy styl nadaje się także dla kobiet. Mocne dodatki dodają pewności siebie, a odważne stylizacje są wyrazem gustu i stylu. Kobiety zazwyczaj korzystają z biżuterii z ćwiekami, która dopełni całość stylizacji, noszą czarne spódniczki i skórzane kurtki. Ten wyzywający look jest odpowiedni dla każdej wyróżniającej się kobiety.
Ponadto, można tutaj łączyć legginsy z kamizelką ze skóry i wysokimi butami. To sprawi, że kobieta będzie gustowna i tajemnicza, a przy tym elegancka. 

Dla kogo?

Styl rockowy nadaje się dla każdej odważnej osoby – już od wielu sezonów jest bardzo popularny. Chętnie korzystają z niego muzycy, sławne osoby i aktorzy, którzy pragną odnieść się do ponadczasowego rock’a i twórców tej muzyki. Ponadto, na ulicach najczęściej spotkamy osoby młode noszące się w tym stylu, ale nie tylko. 

Inspiracja latami 80

Projektanci odzieży rockowej bazują głównie na latach 80. Zespoły rockowe z tamtych lat nadal są uwielbiane, a wizerunki ulubionych artystów są zachętą do stylizacji nieco buntowniczych. Czerń i mrok to nie jedyny cechy takiego stylu. Projektanci proponują także wiele ubrań w tym charakterze, jak np. sprzączki, masywne botki, suwaki, materiały imitujące skórę. Takie elementy garderoby dodadzą każdemu poczucia oryginalności i buntu wobec tego, co proste i zwyczajne. 

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Wielbiciele stylu rockowego tworzą mocny wizerunek. Gustują w tatuażach, mocnych makijażach, podartych jeansach, ciężkiej biżuterii. Tutaj niekoniecznie chodzi o to, aby było pięknie, lecz aby było wyraziście i oryginalnie. Czasami taki efekt uzyskamy korzystając z jednego rockowego dodatku, np. kurtki skórzanej z ćwiekami. Styl rockowy powinien sprawiać wrażenie, że wygląd nie jest najważniejszy. 
Ubrania mają mieć „pazur”, wyróżniać się i sprawiać wrażenie buntu. 

Styl rockowy nie jest lubiany przez każdego. Najchętniej sięgają po niego osoby młode i buntownicze, które pragną podkreślić swój charakter stylizacją. Dodatki w tym stylu mogą świetnie komponować się z całością.

siemens