Jak uratować paznokcie po zdjęciu tipsów?

Noszenie sztucznych paznokci przez dłuższy czas powoduje, że płytki paznokciowe ulegają osłabieniu, stają się kruche i matowe. Aby były zdrowe i znowu wyglądały pięknie, powinnaś o nie zadbać. Wypróbuj 4 sprawdzone sposoby na poprawę stanu paznokci.

Zacznij o wygładzenia płytki

Po zdjęciu sztucznych paznokci (tipsy, żele, akryle, hybrydy) prawie zawsze pojawiają się nieestetyczne nierówności i bruzdy, które trzeba wyrównać. Zastosuj polerkę. Raz w tygodniu dokładnie pocieraj nią płytkę paznokciową w kierunku od macierzy (znajduje się ona od strony palca) ku końcowi. Dzięki temu powierzchnia paznokci będzie wyrównana i gładka.

Odżywcze kąpiele dla dłoni

Matowe i słabe paznokcie trzeba koniecznie nawilżyć i odżywić. Przygotuj im ciepłą kąpiel w oliwce. Możesz użyć oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, olejku arganowego lub zwykłego oleju słonecznikowego. Są one bogate w witaminę E, która zregeneruje, nawilży i uelastyczni nawet najbardziej zniszczone płytki. Lekko podgrzej około ¼ szklanki oliwy i zanurz w niej dłonie na 15 minut. Następnie osusz dłonie delikatnie przy pomocy ręcznika papierowego. Nie myj ich mydłem bezpośrednio po wykonaniu kąpieli oliwnej. Taki zabieg możesz wykonać raz w tygodniu.

Witaminowe serum

W każdej aptece i drogerii kupisz wzmacniające witaminowe serum do paznokci. Stosuj je codziennie rano. Przy pomocy pędzelka nałóż preparat cienką warstwą na płytkę paznokcia, a następnie delikatnie wmasuj opuszkami palców. Już po kilku dniach zobaczysz wyraźną poprawę kondycji paznokci.

Preparaty utwardzające

Jeżeli masz duży problem z łamaniem się paznokci, zaopatrz się z emalię utwardzającą. Nakładaj dwie warstwy preparatu raz na kilka dni. Dzięki temu płytka będzie zdecydowanie mniej krucha, nabierze również pięknego blasku. Efekt działania takiego preparatu jest natychmiastowy, więc jeśli rano pomalujesz paznokcie emalią utwardzającą, nie będziesz musiała się obawiać ich łamania się podczas pracy przy komputerze.

Pełna regeneracja płytki następuje po około 4 tygodniach od zdjęcia sztucznych paznokci. Jeśli po kilku takich zabiegach z rzędu płytki są bardzo zniszczone, warto rozważyć dłuższą przerwę w ich zakładaniu tipsów czy hybryd. Naturalne, zdrowe i zadbane paznokcie również wyglądają pięknie.

siemens