Maseczki w płachcie

Dbanie o naszą cerę jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Od czasu do czasu, oprócz mycia twarzy ulubionym mleczkiem, czy tonikiem, warto użyć maseczki. Na rynku dostępnych jest setki produktów dostosowanych do różnych typów skóry, pożądanych efektów oraz zawierających różne składniki. Dziś na tapet bierzemy maseczki w płachcie.

Czym są maseczki w płachcie?

Takie maseczki od lat są uwielbiane i stosowane przez Koreanki. W Polsce cała koreańska pielęgnacja stała się totalnym hitem. Maseczki w płachcie można porównać do kompresu na naszą twarz. Materiał jest mocno nasączony składnikami odżywczymi, które całkowicie wnikają w naszą skórę, odżywiając ją i nawadniając. Są jednak różne rodzaje masek, o różnym działaniu. Mogą rozświetlać, nawilżać, oczyszczać itp.

Ważną kwestią dotyczącą koreańskich kosmetyków jest ich naturalność – w produkcji wykorzystują naturalne składniki, jak na przykład ekstrakty z aloesu, mucyny ślimaka, czy zieloną herbatę. Maska jest dostosowana do twarzy człowieka, z otworami na oczy, nos i usta.

Sam materiał, z którego zrobiona jest maska również jest ważny. Warto wybierać te z naturalnych tworzyw, gdyż są lepsze dla skóry.

Ceny są bardzo różne, ale zwykle oscylują w okolicach kilkunastu złotych.

maseczki w płachcie - maska

Jak stosuje się maseczki w płachcie?

Samo nałożenie maseczki to nie wszystko. Należy odpowiednio przygotować skórę. Zacznij od demakijażu. Koreanki stosują najpierw olejek, a następnie płyn na bazie wody. Co ciekawe, demakijaż wykonują dłońmi, kompletnie nie stosują płatków kosmetycznych!

Kolejnym etapem jest tonik. Tonizowanie polega na przywracaniu naturalnego pH naszej skóry. Jest to element bardzo ważny w codziennej pielęgnacji. Przed użyciem maseczki tonik jest ważny, gdyż wpływa na wnikanie innych substancji odżywczych w skórę. Teraz możemy przejść do nałożenia płachty. Dobrze przyłóż ją do twarzy, aby cała przylegała. Płyn, który pozostał w opakowaniu, może zostać wykorzystany do wtarcia w szyję, dekolt, czy ramiona.

Maseczki w płachcie to 100% odżywienie i wniknięcie wszystkich substancji prosto w naszą skórę. Warto poznać te i inne zabiegi kosmetyczne Koreanek, gdyż ich pielęgnacja podbija coraz większą część świata!

siemens