Przedłużanie rzęs – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Od kilku lat panuje moda na przedłużanie rzęs. Istnieje wiele rodzajów, metod oraz technik. Przedłużane rzęsy są bardzo praktyczne i wygodne, ale warto wiedzieć, jak powinny wyglądać profesjonalne rzęsy. Tylko dobrze założone i sprawdzone materiały dadzą gwarancję zadowolenia.

Przedłużanie rzęs to zabieg trwający około 1,5 godziny, w zależności od metody. Zakładanie może trwać nawet 3h! Efekt utrzymuje się do 6 tygodni, ale dla najlepszego efektu rzęsy powinno się regularnie uzupełniać, po około 3 tygodniach od aplikacji. Niektórzy zalecają przed aplikacją przyciemnić rzęsy henną. Da to jeszcze lepszy efekt.

przedłużanie rzęs - tusz

Przedłużanie rzęs – metody

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, mamy do wyboru kilka metod. Najbardziej delikatną i dającą naturalny wygląd jest metoda 1:1. Oznacza to, że do każdej rzęsy przyklejana jest jedna rzęsa. I tak jest z każdą metodą: 1:2 – rzęsa plus dwie doklejone, 1:3 – rzęsa plus trzy doklejone.

Przy metodzie 1:1 nie przykleja się rzęs bezpośrednio do skóry, lecz minimalnie nad nią. Jest to najbezpieczniejsza metoda, jeśli masz skłonności do alergii, gdyż klej nie może cię podrażnić. Metoda 1:2 daje efekt zagęszczenia. Jest już mniej naturalna od 1:1, ale dla osób o bardzo delikatnych i krótkich rzęsach powinni ją wybrać. Tutaj jedną rzęsę sztuczną przykleja się do naturalnej, a drugą do skóry. Przyklejenie aż 3 rzęs w metodzie 1:3 daje efekt maksymalnej gęstości, pogrubienia oraz długość.

Mniej znaną, a bardzo łatwą, tanią i szybką metodą jest Blink and Go. Polega na doklejaniu pojedynczych rzęs w nieregularnej ilości. Daje to bardzo naturalny efekt. W tej metodzie używa się kleju wolnoschnącego. Efekt utrzymuje się do 2 tygodni.

Przedłużanie rzęs – rodzaje rzęs

Do różnych metod używa się różnych rzęs. Rzęsy jedwabne są najlżejsze ze wszystkich. Wykonane są z protein jedwabiu i mają delikatny, naturalny skręt. Można w nich pływać, malować się i wykonywać prawie wszystkie czynności. Jednak przez swoją delikatność wymagają codziennej pielęgnacji przez wyczesywanie. Używane są zazwyczaj w metodzie 1:1 lub Blink and Go.

Rzęsy z futra norek wykorzystywane są w pozostałych metodach. Rzęsy są takiej samej grubości, lecz mają różną długość, co daje efekt naturalności przez swoją asymetryczność. Lekkie, delikatne, ale niektóre osoby mogą być na nie uczulone, dlatego należy to wcześniej sprawdzić.

Można zdecydować się również na rzęsy syntetyczne. Nie są one tak naturalne, jak te z norek lub jedwabne, ale nie są uczulające. Do wyboru mamy różne długości, grubości oraz podkręcenie.

Podsumowując, przedłużanie rzęs to szereg możliwości. Możemy dostosować metodę, jak i rodzaj do naszych potrzeb. Warto spróbować, czy taki sposób na piękne rzęsy nam odpowiada.

siemens