Jak pozować do zdjęć?

Fotogeniczność to bardzo przydatna cecha, która zapewnia nam świetny wygląd na praktycznie każdym zdjęciu. Jeśli jednak wydaje ci się, że obiektyw cię nie lubi, mamy na to sposób. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jak pozować do zdjęć, aby na każdym wyglądać korzystnie. Oto nasze porady!

Makijaż

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że aparat ukaże każdy mankament i niedoskonałość w makijażu. Nieodpowiedni puder, niedokładne nałożenie jakiegoś kosmetyku, zdjęcie, flesh i gotowe! Zdjęcie z białymi plackami na twarzy, różowymi plamami i podkrążonymi oczami. Aby tego uniknąć, zawsze dbaj o precyzję w swoim make-upie. Dobierz odpowiedni puder, gdyż świecenie się na zdjęciach to również często spotykany problem

Sylwetka

Jest kilka zabiegów, które poprawią naszą posturę. Przede wszystkim nie garb się! Nic tak nie pogarsza naszej sylwetki, jak zgarbione plecy. Pierś do przodu, plecy proste, łopatki do tyłu. Od razu nasza poza wyda się pewniejsza i zgrabniejsza. Warto również stanąć delikatnie bokiem w stronę obiektywu. Jedną z nóg wystaw do przodu, sprawi to wrażenie, że są one dłuższe i smuklejsze. Położenie ręki na biodrze również doda delikatnej kokieterii i swobody.

Mina

Naturalność przede wszystkim! Nie daj się modzie na dziubki, sztuczne wyrazy twarzy i napiętą mimikę. Delikatny, szczery uśmiech, radość w oczach i swoboda – to najważniejsze elementy, które zapewnią najlepszy wygląd na zdjęciach!

jak pozować do zdjęć - tło

Otoczenie

Dobrze, masz już idealną pozę, minę, poprawiony makijaż – robimy zdjęcie… Stop! Nie tylko twój osoba zapewnia sukces zdjęcia, ale również to, co cię otacza. Nic tak nie niszczy zdjęcia, jak bałagan, brzydkie tło, czy złe oświetlenie. Staraj się stanąć na jak najbardziej neutralnym terenie. Zdjęcia na tle natury, zwykłej ściany, czy pięknego krajobrazu od razu doda wiele do naszego zdjęcia. Wpłynie również dobrze na prezentacje samych siebie!

Jak pozować do zdjęć – podsumowanie

Pamiętając o tych czterech ważnych zasadach, sama wyrobisz w sobie fotogeniczność! Nie bój się obiektywu, ale sama stawaj przed nim i pozuj! Zdjęcia to jedna z najlepszych pamiątek, jakie nam zostają, dlatego korzystaj z aparatu jak najczęściej.

siemens