Profilaktyka dentystyczna. Jak często odwiedzać gabinet i z jakich zabiegów korzystać?

Aby cieszyć się z pięknego uśmiechu, trzeba dbać o zęby i całą jamę ustną. Co warto wiedzieć na temat prawidłowej profilaktyki dentystycznej?

Wszystkie wątpliwości związane z profilaktyką dentystyczną rozwiewa dentysta Warszawa – odent.pl.

Mycie zębów w domu – o czym warto pamiętać i co stosować?

Profilaktyka dentystyczna rozpoczyna się od regularnego szczotkowania zębów w domu. Każdy, kto chce, by jego zęby były zdrowe, nie bolały i dodatkowo wyglądały atrakcyjnie, powinien regularnie je myć, a także dbać o jamę ustną.

Zaleca się, by myć zęby przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, najlepiej rano, po śniadaniu, natomiast drugi raz po kolacji, przed pójściem spać. 

Oczywiście, gdy istnieje taka możliwość, warto również myć zęby częściej, na przykład po każdym posiłku, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych efektów – wskazuje dentysta Warszawa – odent.pl.

Do mycia zębów w domu można wykorzystać różnego rodzaju produktu. Poza zwykłymi szczoteczkami do dyspozycji są także szczoteczki elektryczne oraz soniczne. Warto też stosować produkty do czyszczenia przestrzeni między zębami, na przykład nitkę dentystyczną, wyciorki, irygator do zębów.

Dopełnieniem codziennej higieny może być stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Znajdujące się w nim składniki pokrywają zęby i inne tkanki ochronną warstwą, redukują namnażanie się bakterii, a także mogą zmniejszać dolegliwości jak podrażnienia.

Wizyty kontrolne w gabinecie stomatologa – jak często do niego chodzić?

W ramach profilaktyki dentystycznej bardzo ważne jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologa – przypomina dentysta Warszawa – odent.pl.

Najlepiej, aby udawać się do stomatologa przynajmniej dwa razy w roku. Dzięki temu dentysta może w porę zauważyć jakiekolwiek niebezpieczne zmiany w jamie ustnej, nawet przed tym, jak zaczną dawać one objawy.

Oczywiście, wizyta u dentysty będzie również konieczna wtedy, gdy zauważane są określone objawy, na przykład jak bóle, krwawienie, opuchlizna, ropnie, zmiana wyglądu zębów czy dziąseł. Zwiastują one różne dolegliwości i najlepiej jak najszybciej skonsultować się wtedy ze stomatologiem.

Zabiegi profilaktyczne w gabinecie stomatologicznym – z czego warto skorzystać?

W gabinecie stomatologicznym można również skorzystać z różnych gabinetów profilaktycznych – wskazuje dentysta Warszawa – odent.pl. Jakie z nich warto prowadzić regularnie?

Najczęściej wykonywanym zabiegiem profilaktycznym jest czyszczenie zębów, a dokładnie ich higienizacja. To procedura polegająca na skalingu, czyli na usunięciu kamienia nazębnego, a następnie na piaskowaniu zębów, by nadać im piękniejszy wygląd. Po takiej procedurze zęby są nie tylko wyjątkowo czyste, ale też bielsze i gładsze.

W gabinecie stomatologa można także skorzystać z zabiegów profilaktycznych polegających na zabezpieczeniu zębów. Stosowane są między innymi zabiegi lakierowania zębów, ich lapisowania oraz lakowania. Dzięki nim można zredukować ryzyko próchnicy. Najczęściej prowadzone są one po higienizacji, dlatego często oferowane są one też w ramach pakietu usług.

siemens