Rozświetlacz

Błysk, który przyciąga spojrzenia i nie pozwala przejść obok obojętnie – rozświetlacz. Ten modny i popularny produkt występuje w produktach każdej marki kosmetyków w tysiącach odcieni, w różnych formułach i odsłonach. Jak go stosować i jaki wybrać?

Jak stosować rozświetlacz?

Kosmetyk ten należy do gamy produktów do konturowania twarzy. Dzięki niemu uwydatnimy i podkreślimy odpowiednie miejsca, przez co kształt naszej twarzy będzie idealny. Rozświetlacz uwypukla odpowiednie miejsca na twarzy przez ich rozświetlenie. Stosuje się go przede wszystkim na kości policzkowe. Twarz jest wtedy wysmuklona. Dodatkowo warto rozświetlić łuk kupidyna, aby podkreślić usta, łuk brwiowy, kącik oka oraz szczyt nosa. To są właśnie miejsca, które potrzebują użycia rozświetlacza.

Użycie rozświetlacza na łuku brwiowy optycznie powiększa oko i poprawia załamanie brwi. Rozświetlony szczyt nosa wyszczupla go. W kąciku oka rozświetlacz sprawi, że zniknie zmęczenie.

rozświetlacz - makijaż

Jaki rozświetlacz wybrać?

Mamy do wyboru trzy typy rozświetlacza:

  • w płynie, pudrze lub też kremie

Rozświetlacz w pudrze, czyli prasowany, w kamieniu nakłada się pędzlem. Należy pamiętać o strzepaniu nadmiaru, aby nie zrobić na twarzy plamy. Dla początkujących polecamy właśnie ten typ rozświetlacza. Płynny rodzaj jest troszkę trudniejszy w nakładaniu. Łatwo o plamy i trzeba umiejętnie operować nim na twarzy. Daje jednak długotrwały efekt, do tego mocniejszy. Kremowy rozświetlacz jest prostszy, daje delikatny efekt, ale zależy to od ilości produktu.

Rozświetlacze maja również różne odcienie. To właśnie odpowiednio dobrany kolor do naszej karnacji jest najważniejszym punktem. Jasne cery powinny oscylować w zimnych, srebrnych odcieniach. Złoto, ciemniejsze, brązowe kolory nadadzą się do ciepłej, ciemniejszej karnacji. Możemy wybrać efekt tafli, drobne drobinki lub delikatne podkreślenie na co dzień. Na rynku dostępne są również rozświetlacze holograficzne, ale takie wykończenie jest bardzo odważne i nie każdy się na nie odważy.

Jeśli jeszcze nie posiadasz tego użytecznego i olśniewającego kosmetyku w swojej kosmetyczce, zastanów się nad jego szybki zakupem! Dobierz odpowiedni odcień oraz typ, który będzie najwygodniejszy w użyciu i gotowe! Efekt gwarantowany!

siemens