Jak zapuścić włosy?

Każda z nas chciałabym mieć zdrowe, lśniące i mocne włosy. Często jednak, mimo usilnych starań nie możemy ich zapuścić. Mam jednak na to rozwiązanie! Oto porady, jak zapuścić włosy.

Zacznij od wewnątrz!

Często włosy zatrzymują się przy jednej długości i nie chcą dalej rosnąć. Kobiety również borykają się z ich wypadaniem, łamliwością i wieloma innymi mankamentami. Nie tylko odpowiednia pielęgnacja od zewnątrz jest ważna, ale często problem tkwi wewnątrz! Niedobór pewnych witamin może być przyczyną nierośnięcia włosów. Najlepszym sposobem będą na przykład zioła. Pokrzywa wpływa na produkcję czerwonych krwinek oraz poprawia przemianę materii. Odżywia cały organizm, a więc również nasze włosy. Innym cennym ziołem jest skrzyp. Bogaty jest w minerały odpowiedzialne za wzrost włosów i paznokci, między innymi krzem.

Nasza dieta powinna być ogólnie bogata w witaminy i minerały. Staraj się nie jeść pustych, niepotrzebnych kalorii, ale utrzymywać zdrowy styl życia. Jedz dużo warzyw i owoców. Ma to bardzo duży wpływ na cały Twój organizm, nie tylko włosy!

Na rynku dostępne są również tabletki zawierające zestaw witamin i minerałów służących naszym włosom, paznokciom i cerze. Najważniejsze z nich to krzem, cynk, selen, żelazo oraz biotyna. Najczęściej stosuje się jedną tabletkę dziennie. Włosy nie tylko zaczynają szybciej rosnąć, ale również gęstnieją!

Jak zapuścić włosy – pielęgnacja

Dbanie o kondycję skóry głowy to również ważny punkt. Nasza pielęgnacja nie powinna kończyć się na szamponie i sporadycznie odżywce. Polecamy stosowanie masek, wcierek oraz peelingów. Maska zadba o całą długość naszych włosów. Wcierka wnika w strukturę włosa oraz cebulek, gdyż stosujemy ją przy samej skórze. Peeling usuwa zanieczyszczenia, które blokują działanie innych produktów. Usuwa on również martwy naskórek.

jak zapuścić włosy - masaż

Ciekawym zabiegiem, o którym wiele osób zapomina, jest masaż głowy. Można go wykonywać rękami, specjalnym masażerem lub szczotką. Chodzi o pobudzenie krążenia krwi, co przyspiesza wzrost włosa. Taki masaż można wykonać przez parę minut na przykład podczas mycia głowy.

Stosując się do naszych porad z pewnością pożegnasz się z wszelkimi „włosowymi” problemami i zapuścisz długie i zdrowe włosy. Zapraszamy do zapoznania się z domowymi sposobami, które z pewnością odpowiedzą twoim potrzebą i są świetnymi odpowiednikami chemicznych środków.

siemens