Kosmetyki do brwi – co powinnaś wiedzieć

Każda kobieta marzy o pięknej oprawie oka – brwiach i rzęsach. Jak sprawić, aby były one zadbane, lśniące i pięknie podkreślały rysy twarzy? Jakie kosmetyki warto stosować na co dzień, a kiedy warto oddać się w ręce specjalistów?

Pielęgnacja brwi

Aby odpowiednio zadbać o brwi, należy przede wszystkim stosować wysokiej jakości produkty. Ich szeroki wybór znajdziesz, w takich miejscach jak sklep dla profesjonalnych stylistek brwi, rzęs i paznokci. Kosmetyki, których warto używać, aby nasze włoski wyglądały zawsze pięknie to:

  • odżywki,
  • peelingi,
  • mydełka,
  • farbki oraz henny,
  • oraz produkty do laminacji. 

Odpowiednie odżywienie

Aby brwi były gęste i błyszczące warto zadbać o ich odpowiednie odżywienie. Poza suplementami, którymi możesz wzmocnić organizm od środka i które wpłyną na porost włosów, warto wykonywać masaże z zastosowaniem specjalnych olejków. To specjalne preparaty, które pomagają w zapuszczeniu pięknych brwi – sprawdź tutaj, które produkty będą idealne. Masaż należy wykonywać na oczyszczonej i osuszonej twarzy. Niewielką ilość olejku należy nanieść na włoski i przeczesywać je za pomocą czystej szczoteczki od tuszu czy miękkiej szczoteczki do zębów.

To pomoże je wzmocnić i staną się odporne na wypadanie oraz łamanie. Naturalny sposób na szybszy porost włosków to olejek rycynowy. Istnieje wiele produktów, które posiadają go w składzie.

Jednym z często popełnianych błędów jest stosowanie odżywki do włosów – nawet te naturalne i delikatne nie są odpowiednie do brwi. Mogą wywoływać podrażnienia i z pewnością nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Bezpieczna regulacja brwi

Zabieg regulacji możesz przeprowadzić w domowym zaciszu. Warto zapoznać się z ogólnymi zasadami, które należy stosować podczas jego wykonywania. Jeżeli jesteś cierpliwa – super. To precyzyjne zajęcie, które wymaga czasu i specjalnych narzędzi. Co warto mieć? Wyposaż się w pęsetę – a najlepiej dwie. Jedna powinna być większa, druga cieńsza – przeznaczona do mniejszych włosków. Przydadzą Ci się także nożyczki oraz patyczek. Przed przystąpieniem do regulowania, ważne jest zaplanowanie początku oraz końca brwi. To właśnie do tego posłuży Ci patyczek. Przyłóż go do nosa i poprowadź przez wewnętrzny kącik oka – to początek. Koniec wyznaczy patyczek poprowadzony od płatka nosa do brwi. Wszystkie włoski znajdujące się poza linią należy usunąć. Ważne jest wyrywanie ich zgodnie z kierunkiem wzrostu. Jeżeli nie lubisz bólu podczas regulacji – wykonaj ją po kąpieli.

Odpowiednie podkreślenie naszych brwi

Jeżeli masz idealny kształt brwi – wystarczy je podkreślić, aby wyglądały pięknie. Idealnie do tego sprawdzi się henna, którą także możesz wykonać samodzielnie w domu lub udać się na specjalistyczny zabieg u kosmetyczki. Inną metodą, która należy codziennie powtarzać, jest malowanie ich kredką. Jeżeli natomiast lubisz długotrwały, ale naturalny efekt – wypróbuj laminację. To zabieg, który podkreśla naturalne brwi, uwydatnia je, dzięki czemu stają się one piękną oprawą oka. 

Zabiegi stosowane na brwi to ostatni etap w uzyskaniu pięknego efektu. Warto jest najpierw zadbać o zdrową kondycję brwi. Dopiero wtedy uzyskamy piękne podkreślenie, a nasze brwi będą błyszczące i grube.

siemens