Wszystko o oświadczynach. Zaręczyny krok po kroku

Przygotowania do tego ważnego wydarzenia, jakim są zaręczyny, warto rozpocząć odpowiednio wcześniej. Przed Tobą wiele obowiązków – jak m.in. wybór daty, miejsca czy pierścionka zaręczynowego. Nie odkładaj tego na ostatni moment. Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać.

Starannie zaplanowane zaręczyny 

Jeśli pragniesz wyznać miłość i oświadczyć się swojej wybrance, masz dwa wyjścia – możesz działać spontanicznie i podążać za głosem serca lub wszystko dokładnie zaplanować i dopiąć na ostatni guzik. Który sposób będzie lepszy? Wiele zależy od charakteru i preferencji Twojej ukochanej – a nikt nie zna jej przecież lepiej niż Ty. Podpowiadamy, jakie zadania stoją przed Tobą zanim zadasz to najważniejsze pytanie w życiu. 

O jakich zadaniach musisz pamiętać?

Zaręczyny składają się z kilku elementów – musisz starannie zaplanować wiele zadań, dlatego warto przygotować sobie wstępny plan. Mimo że magia chwili jest ulotna, warto się postarać, aby był to dzień piękny i godny zapamiętania na długo. Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, czy Twoja wybranka preferuje tradycyjne oświadczyny, gdyż te wymagają innych przygotowań niż na przykład wspólny urlop, wakacje na słonecznej wyspie, zwiedzanie Paryża czy lot balonem. Data, miejsce i oprawa to najważniejsze elementy zaręczyn.

Przemyśl, co chcesz powiedzieć w tej ważnej chwili, zastanów się nad wyborem pierścionka i kwiatów, przemyśl, w co się ubierzesz, co ugotujesz lub gdzie zarezerwujesz stolik, ew. zaplanuj urlop w Waszym ulubionym miejscu. Pomysłów na udane zaręczyny jest wiele, ważne, aby ten wybrany był zgodny ze stylem i charakterem Twojej ukochanej. 

Tradycyjne oświadczyny

Jeśli chcesz oświadczyć się w sposób tradycyjny, musisz zorganizować rodzinny obiad, a następnie zapytać Jej rodziców o zgodę, klęknąć przed wybranką, wręczyć pierścionek zaręczynowy i zapytać, czy spędzi z Tobą resztę życia. Zwróć uwagę, jaką lubi biżuterię, a także sprawdź, jaki rozmiar pierścionka nosi. O pomoc w jego wyborze możesz też poprosić jej mamę albo przyjaciółkę. Spróbuj zmierzyć średnicę wewnętrzną jej ulubionego pierścionka – precyzja jest tu kluczowa, aby biżuteria idealnie pasowała. 

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, w danej rodzinie może też być pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Takie oświadczamy są oficjalnie, ale nie brakuje zwolenniczek właśnie takich zwyczajów. Wcześniej dokładnie sprawdź zaręczynowy Savoir Vivre, by nie popełnić żadnej gafy.

A może jednak inaczej?

Zadbaj o wyjątkową oprawę tej ważnej chwili, która i tak wywołuje eksplozję emocji i przyspieszone bicie serca. Może to być rodzinny obiad w domu lub restauracji, ale także wspólny wyjazd – na przykład na ferie lub święta albo odkrywanie uroków egzotycznej wyspy. Wiele inspiracji znajdziesz też na filmach – co powiesz na zaręczyny w stylu komedii romantycznych? Wiele pań marzy też o zaręczynach na plaży, o zachodzie słońca – trudno o lepszy klimat. A może oświadczysz się tam, gdzie umówiliście się na pierwszą randkę? 

siemens