Ochrona telefonu. Czyli wybór odpowiedniego case’a.

W dzisiejszym świecie telefon jest praktycznie nieodłączną częścią życia. Oprócz oczywistego faktu dostarczania rozrywki, bywa także niezastąpioną pomocą w trudnych chwilach. Kiedyś zagubienie się na górskiej ścieżce, albo zabłądzenie podczas drogi samochodem, wiązało się z długim czasem, spędzonym na znalezieniu rozwiązania, a nawet z pewnymi niebezpieczeństwami. Dzisiaj w każdej chwili możemy wykonać telefon do miejsca, z którego otrzymamy pomoc, a także włączyć GPS, aby odnaleźć drogę powrotną. Warto jednak pamiętać, że o smartfona trzeba dbać i unikać sytuacji, w których może się uszkodzić. Dobrym pomysłem jest więc kupno case’a, czyli inaczej pokrowca ochronnego, dzięki któremu telefon nie zepsuje się przy upadku.

Jakie etui na telefon są dostępne na rynku i jakie wybrać?

Taki wybór zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji czy potrzeb. Istnieją jednak ogólne opisy funkcji poszczególnych modeli, dzięki czemu wybrany przez nasz case zaspokoi nasze oczekiwania. Decydując się na konkretne etui, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy model w 100% ochroni nasz telefon przy upadku. Często spełnia on przede wszystkim rolę dekoracyjną, czego nie można uznać za wadę, ale za zupełnie inne zastosowanie. Kupując etui, natrafimy na trzy główne modele. Pierwszym z nich jest futerał, w którym smartfon może zostać w całości zamknięty, dzięki czemu ochrona jest dość wysoka. Kolejnym są coraz częściej kupowane „plecki”, czyli case, który chroni tył oraz boki telefonu. Decydując się na ten model, warto dodatkowo kupić szkiełko ochronne na szybę, gdyż „plecki” nie zapewnią ochrony tego miejsca. Istnieją jeszcze „bumpery”, które zapewniają wyłącznie ochronę krawędzi. Poszczególne etui różnią się także materiałem, z którego zostały wykonane. Mogą to być między innymi: silikon, skóra czy poliwęglan. W zależności od wykorzystanego materiału, znacząco różnią się ceną i jakością.

Dlaczego warto zdecydować się na ten zakup?

Kupno case’a jest coraz częściej podejmowaną decyzją, jednak wciąż zdarza się, że ktoś nie posiada żadnej ochrony dla swojego telefonu. W takim przypadku nawet niepozorny upadek może się skończyć koniecznością wymiany lub naprawy smartfona. Nierzadko oznacza to ogromne koszty, które przecież można by było przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego. Case nie jest drogim zakupem, a daje niezastąpioną ochronę i ostatecznie się opłaca. Dodatkowym atutem jest możliwość wybrania takiego etui, które będzie odzwierciedleniem naszych pasji czy zainteresowań. Można poprzez taki zakup wyrazić w pewien sposób samego siebie.

siemens