Jak właściwie dbać o stopy, aby przez cały rok wyglądały zdrowo i pięknie?

Choć na co dzień przykładamy dużą uwagę do właściwej pielęgnacji twarzy i ciała, to o stopach często zapominamy. Uważamy, że skoro są one ukryte w obuwiu, nie trzeba o nie tak dbać, jak o inne, widoczne partie ciała. Brak odpowiedniej pielęgnacji stóp to niestety poważny błąd. Regularne stosowanie kremów i innych kosmetyków o działaniu nawilżającym skutecznie zapobiega wielu problemom skórnym, jakie pojawiają się na stopach w wyniku niedostatecznej dbałości o nie. Zatem, jak zadbać o stopy, aby zawsze wyglądały zdrowo i atrakcyjnie?

Jak zbudowana jest skóra stóp?

Skóra stóp ma nieco inną strukturę niż powłoka pokrywająca inne partie ciała. Jest grubsza, ma też większą ilość gruczołów potowych. Co więcej, podeszwa jest pozbawiona gruczołów łojowych. Dzięki temu ma ona lepszą przyczepność do podłoża, ale jednocześnie brakuje jej ochrony, w postaci płaszcza hydrolipidowego. Stąd też się bierze znacznie grubszy naskórek i jego skłonności do nadmiernego rogowacenia. Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry stóp sprawia, że staje się ona sucha, szorstka i skłonna do bolesnych pęknięć. Aby skutecznie temu zapobiec, konieczne jest systematyczne jej nawilżanie.

Nawilżanie- pielęgnacja, której potrzebują Twoje stopy!

Nasze stopy, podobnie jak każda inna część ciała, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Kremy do stóp to preparaty o bogatej w składniki odżywcze formule, które idealnie się do tego celu nadają. Zawierają one specjalnie wyselekcjonowane, aktywnie działające substancje, które nawilżają skórę i tym samym skutecznie zapobiegają jej nadmiernemu przesuszeniu.

Podobne działanie i równie wysoką skuteczność mają nawilżające balsamy do stóp. Zwykle charakteryzują się one nieco lżejszą konsystencją. Błyskawicznie się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Skóra po ich zastosowaniu jest bardziej miękka, wygładzona.

Balsam do stóp czy krem- co wybrać?

Wybór odpowiedniego kosmetyku do stóp jest w dużej mierze uzależniony od indywidualnych potrzeb skóry pokrywającej tę partię ciała. Kremy do stóp zwykle charakteryzują się dość gęstą, kremową i jednorodną konsystencją. Zawierają mnóstwo składników odżywczych, dlatego świetnie się sprawdzą w przypadku bardzo suchej, szorstkiej i spękanej skóry. Przywrócą jej gładkość, miękkość i elastyczność.

Balsamy do stóp będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią kosmetyki o lżejszej formule, a zarazem wysokiej skuteczności działania. Idealnie nadają się one do codziennej pielęgnacji skóry. Ze względu na lekką konsystencję poleca się je również w przypadku nadmiernej potliwości stóp.

Pamiętajmy! Regularne używanie odpowiednich kosmetyków do stóp sprawi, że skóra na nich będzie zdrowa i piękna przez cały rok.

siemens