Depilacja laserem – co to za zabieg? Przebieg, zalety i cena

Laserowa depilacja niechcianych włosków jest dzisiaj bardzo popularna i decyduje się na nią wiele osób – kobiet i mężczyzn. Na czym dokładnie polega ta procedura? Jakie ma ona zalety? Ile trzeba zapłacić za depilację laserem?

Czym jest depilacja laserowa?

Zabieg jak depilacja laserowa wykorzystuje urządzenia laserowe do tego, aby powodować uszkodzenia mieszków włosowych. W efekcie nie dochodzi do ponownego odrostu włosków, ponieważ mieszki nie mogą ich już produkować.

Współczesne zabiegi tego typu, na przykład depilacja laserem w Klinice Bonadea w Krakowie, pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów bez ryzyka. Nie powodują one już skutków ubocznych w postaci oparzeń, a także mogą być używane w przypadku różnych typów włosków i skóry.

Depilacja laserowa – zastosowanie

Zabieg depilacji laserowej pozwala na pozbycie się niechcianych włosków z różnych partii ciała i dodatkowo z twarzy.

Kobiety najczęściej decydują się na depilację laserową nóg, okolic bikini i pach. Również wybierają depilację wąsika na twarzy, który może być kłopotliwy w regularnym goleniu czy woskowaniu.

Z kolei mężczyźni często decydują się na depilację okolic intymnych oraz depilację klatki piersiowej.

Wobec tego depilacja laserem ma bardzo szerokie zastosowanie i pozwala na usunięcie włosków z wielu miejsc, by zapomnieć o ich kłopotliwym i czasochłonnym usuwaniu.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, podczas którego do ciała przykład się głowicę urządzenia laserowego i wykonuje „strzały”. Podczas nich dochodzi do emitowania światła lasera, które niszczy mieszki włosowe.

Zabieg przeprowadza się w specjalnych okularach ochronnych zabezpieczających wzrok przed uszkodzeniem.

Czas trwania zabiegu jest zależny od obszaru przeznaczonego do depilacji i może trwać od kilkunastu minut do nawet godziny.

Po zabiegu depilacji laserowej mogą pojawić się objawy jak zaczerwienienie czy pieczenie, jednak zanikają one najczęściej po paru godzinach od jego wykonania.

Jak często trzeba depilować skórę laserem?

Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, jednak konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ma to związek z faktem, że włoski rosną w nierównym tempie, a laser oddziałuje jedynie na te, które są w fazie aktywnego wzrostu.

Zazwyczaj depilację laserową przeprowadza się od 3 do 6 razy. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami wynoszą wtedy kilka tygodni.

Po całej serii zabiegów można usunąć niemalże wszystkie włoski, dlatego też skóra jest wtedy aksamitnie gładka. Z czasem może jednak dojść do odbudowy mieszków włosowych, dlatego zaleca się wykonanie wtedy zabiegu przypominającego.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Zabieg depilacji laserowej ma wiele zalet. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

  • Trwałe efekty zabiegowe – po wykonaniu serii zabiegów skóra pozostaje gładka na wiele lat i nie wymaga dodatkowego golenia czy depilowania innymi metodami.
  • Oszczędność czasu – dzięki depilacji laserowej można zaoszczędzić czas na innych metodach usuwania włosków.
  • Szerokie zastosowanie – zabieg pozwala na usunięcie włosków z różnych obszarów ciała, w tym także z twarzy.
  • Bezpieczeństwo – nowoczesna depilacja laserowa nie powoduje ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych.
  • Oszczędność pieniędzy – warto też wskazać, że depilacja laserem pozwala na zredukowanie kosztów, ponieważ seria zabiegów daje efekty na lata. Nie trzeba wtedy wydawać pieniędzy na inne metody usuwania włosków.

Depilacja laserowa – ceny

Ceny depilacji laserowej wynoszą od około 90 złotych do 500 złotych za jeden obszar. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów.

siemens